Danışma

  Yazları Türkiye’ye ziyarete geldiğim dönemlerde, oldukça sınırlı sayıda hastaya danışmanlık veriyorum. Öncelikle şunu belirteyim; bu kesinlikle önerdiğim bir durum değil. Uzun süre yapmamak için direndim fakat hem eski hastalarımın hem de kafası karışmış ve mutlaka benimle görüşmek isteyen hasta yakınlarının ısrarlarına dayanamadım. ABD’de ikamet ettiğimden dolayı tedavi düzenlemesi ve takibi yapmam mümkün olmadığından, sadece aklınıza takılan soruları sorabilmeniz, tanıda kafa karışıklığı olan hastalar konusunda görüşümü alabilmeniz için böyle bir çözüm buldum. Tekrar belirtiyorum, bu sadece bir danışmanlık/görüş alma hizmeti. Sıkı takip gerektiren, uzun döneme yayılan ilaç düzenlemesine ihtiyaç duyan hastaların faydalanabileceği bir hizmet değil. Online danışmanlık hizmeti vermiyorum. Hastalarınızı Türkiye’de takip eden bir hekim mutlaka olmalı. Bu nedenle listeye adını yazdırmayı düşünenlerin, bunun bir hekimlik hizmeti olmaktan ziyade bir defaya mahsus bir danışmanlık/sorularına cevap alabilme hizmeti olduğunu bilmelerini isterim. Ayrıca bana sorularınız sormak için danışmanlık hizmeti almanıza gerek yok. Zaten birçok sorunun yanıtı hem sitedeki merak ettikleriniz kısmında hem de sosyal medya hesaplarımda var. Geldiğimde beni özel olarak görmek isteyenler listeden seçilemeyince ya da imkanları kısıtlı olduğundan gelemeyeceklerse üzülmesinler. Çünkü inanın bana gelmenize gerek yok! Yürüttüğüm sosyal sorumluluk projelerinden ücretsiz alacaklarınız, benim sizi 45 dakika görmemden çok daha fazlası. Mutlaka bana danışmanız gereken bir durum olduğunu düşünüyorsanız, yaz başında bu sayfayı kontrol edin. Buradan paylaşacağım numaradan isimlerinizi listeye yazdırabilirsiniz. Listeye isim yazdırmak, kesin randevu alabilmek anlamına gelmez. Süre kısıtlı olduğundan çok az hasta seçeceğim. Dediğim gibi üzülmeyin, bana gerçekten ihtiyacınız yok!

  Listede öncelik tanınacak hastalar;

  1. Yeni başlayan unutkanlık ya da başka demans bulguları olduğundan şüphelenilen henüz tanı konmayan hastalar.
  2. Teşhisinde demansın hangi türü olduğu anlaşılamamış, ne olduğunu merak edip görüş almak isteyenler
  3. Covid sonrası 1 yılı geçmesine rağmen unutkanlık ve dikkat problemleri yaşayanlar
  4. Hastası ile ilgili aklına takılan soruları olan ve bunları tedavi ve takip beklentisi olmadan mutlaka bana danışmak isteyenler (Türkiye’de kalacağım süre çok kısıtlı olduğundan, tedavi ve takip mümkün değildir)

  Danışmanlık uygun OLMAYAN başvurmaması gereken hasta grubu;

  1. Ağır ve sıkı takip gerektiren hastalar
  2. İlaç değişimi ya da eklemesi, dolayısıyla sonrasında takip gerektiren hastalar (Bu hastaları kabul etmeme nedenim Amerika’ya döndüğümde ilgilenmemin mümkün olmaması ve hastaların mağdur olmasını istememem. Bu tür hastalar Türkiye içinde devamlı ulaşabilecekleri bir hekimle temasta olmalılar)
  Yok